Já chápu, že se sem většinou dostanete přes seznam a tak podobně,ale vážně by mě potěšilo kdybyste vy, co mi tak vesele spamujete u několik let starýho článku u Starstable Online projevili trochu snahy a podívali se jestli tu náhodou není další, informovanější článek. (přímo tady)
Díky všem, Arabin, autorka blogu

Momentální výběr povídek:

Dokončené:

41. díl - V srdci všeho zla

4. dubna 2010 v 17:05 | Arabian |  Forest
Forest

Dvě strany stály proti sobě. Jediné co je oddělovalo byla hluboká propast. Nebe se zatáhlo a vyprahlou krajinou se nesla ozvěna zlověstného hřmění. Bylo tu celkem dvacet vládců z dobré strany. Dvacet z pádesáti čtyř. Větší počet vládců se přidal na zlou stranu. V čele zlé strany stál obroský kerberos se zahalenou postavou na hřbetě a za ním ostatní vládci. Zatím si nikdo nevšímal oranžové skvrny na šedorudém nebi. Vůdce zlé strany zařval. Dobrá strana vyčkávala. Oni měli triumf a nepotřbovali zbrkle vyrážet. Početně byli slabší. Zlých bylo víc než tisíckrát víc. Jenže oni měli vyvolenou. Insata pohlédla na Geizrua a Orferma. Oba kývli na znamení že rozumí. Tři koně se rozestoupili a umožnili průchod pegasovi, gryfovi, jednorožci, jejich jezdcům a dvěma malým drakům. Všech osm zmizelo v propasti. Ona to vlastně byla kouzlem vyhloubená díra která sloužila jako hlavní část obrovského hradu.

***

Gryf i pegas roztáhli křídla a nechali se unášet téměř nepatrnými vzdušnými proudy. Jednorožec a draci to vzali střemhlav. Rudá dračice e ponořila do lávového jezírka na dně propasti. Modrý drak poněkud zpomalil a pokusil se jezírko minout. Když mu došlo že se to nepodaří pokusil se překrýt hladinu štítem z vody. To zabralo, ale náraz byl tvrdší než čekal. Láva se mezitím vzedmula a červená dračice elegantně vyletěla ven. Gryf, pegas a jednorožec na břehu jezera se zatvářili znuděně. ,,Takže nejdřív vysvodit vězně a otroky a až pak na vůdce?" zeptal se Finx a zárovně se snažil vyřešit otázu proč Ari tolik chtěl aby šel s nimi. Uralia i Liana kývly. ,,A jak víme kde je áme hledat?" Liana se otřásla. Cítila ja z ní vyprchává život. Vlastně život čerstvě narozeného dítěte. ,,Na západní straně chodby není tolik lávy ani takový žár. Rali by tam neměl mít takové problémy se svými schopnostmi." oznámila Persaphe Dragie. ,,Na východní je asi čtyřikrát víc strážných než na západní takže nás tam musí být víc." dodala směrem k Finxovi. Všichni tři znovu nasedli na své oře a každý šel svou cestou.

***

Všichni strážní už jsou mrtví. Všichni které Persaphe viděla. Pořád se vynořují další. Jak na západní tak i na východní. Náhle se chodbou ozve hlasitý řev. A asi o sekundu později další, ale z jiné strany. Persaphe prudce oddychuje a snaží se vyléčit si hlubokou ránu na břiše. Rali je na tom stejně. A pak jim to oběma dojde. Žádný drak jejich druhu to nedokázal. Jak by s mohli myslet že jsou jiní? Ale teď mají naději! Persaphe znovu zařve a vrhne se střemhlav k zataženému nebi. Stejně se zachová i Rali. Rozlelou pustinou se ozývá řev. Znovu a znovu. Jak jen mohli být tak hloupí?

Pokračování příště
  • Co Persaphe a Raliho napadlo?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ania Ania | E-mail | Web | 5. dubna 2010 v 13:28 | Reagovat

Tak to nevim co je napadlo
Kráása! Nádherně popisuješ bitvy!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.